100 tysięcy podpisów szansą na legalizację marihuany w Polsce

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

"Stowarzyszenie na rzecz racjonalnego i efektywnego wykorzystania konopi „Wolne Konopie” to krajowa inicjatywa społeczna założona w 2006r. przez aktywistów wywodzących się z Kanaby – pierwszego ruchu legalizacyjnego w naszym kraju oraz Inicjatywy Wolne Konopie. Organizacja skupia ludzi dobrej woli, którzy nie zgadzają się z obecnie prowadzoną w Polsce polityką narkotykową. Reprezentujemy interesy konsumentów konopi w Polsce jak i za granicą. Stowarzyszenie Wolne Konopie jest organizacją ponadpartyjną. Naszym celem jest zapewnienie sieci wsparcia dla osób poszukujących unormowania statusu konopi w Polsce. Naszymi działaniami chcemy pozytywnie wpłynąć na transformację praw dla medycznych, duchowych, rekreacyjnych oraz przemysłowych użytkowników konopi. Staramy się wywoływać debatę i uświadamiać naród w natłoku nieprawdziwych informacji przekazywanych społeczeństwu."

Najnowszy projekt stowarzyszenia Wolne Konopie to nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Stowarzyszenie to obywatelska inicjatywa ustawodawcza mająca na celu zniesienie kar za uprawę i posiadanie na własny użytek. Konkretnie mowa o ilości do 30 gramów oraz uprawie do 4 krzaków konopi indyjskiej aby nie podlegały karze.

Obecnie uprawa jak i posiadanie konopi innych niż włókniste jest zagrożone kartą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku konopi siewnej osoby uprawiające bez zezwolenia na uprawę podlegają grzywnie.

Wesprzyj inicjatywę

„Startujemy w maju – do tego czasu chcemy, żeby podpis można było złożyć w każdym zakątku Polski, a także we wszystkich większych ośrodkach polonijnych na świecie. Jeśli znacie lub prowadzicie jakiś lokal, który chciałby w okresie MAJ-SIERPIEŃ udostępnić listę do podpisu pod postulatami zniesienia kar za uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek – zgłaszajcie się na inicjatywa@wolnekonopie.pl”

Wolne Konopie

Miejsca w których złożysz podpis

Zbieranie podpisów zaczyna się w maju w 2021 roku. Obecnie do akcji zbierania podpisów za szansą legalizacji marihuany w Polsce przystąpiło ponad 1000 punktów. Znajdziesz punkty w którym możesz złożyć podpis na mapie powyżej. Mapa stworzona została przez stowarzyszenie Wolne Konopie.

Komentarze

Skomentuj
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptuję
Privacy Policy