Choroby na które medyczna marihuana może pomóc

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

W tym przewodniku zebralismy choroby na które może medyczna marihuana pomóc. Przedstawiona tutaj lista chorób była szeroko konsultowana ze środowiskiem medycznym i została potwierdzona przez wiele badań naukowych.

Ważne jest, aby zrozumieć, że oprócz typowych schorzeń, o których ciągle mówi się w różnych artykułach, takich jak ból, jest też wiele innych na które może przynieść korzyść stosowanie medycznej marihuany.

Spis treści

Badania na temat medycznej marihuany

Naukowcy nieustannie badają różne warianty chorób na które może pomóc medyczna marihuana, to trzeba mieć na uwadzę fakt, że część z tych badań jest jeszcze na wczesnym etapie.

Zanim przejdziemy do listy chorób, musimy przypomnieć, że medyczna marihuana jest legalna ale tylko na receptę, i tylko jeśli lekarz prowadzący uzna że dany pacjent kwalifikuje się do leczenia medyczną marihuaną a wszystkie inne metody zawiodły. Pamiętaj, żeby jako konsument być odpowiedzialnym i postępować zgodnie z obowiązującym prawem.

A

B

C

D

E

F

G

Używanie konopi indyjskich - szczególnie przed 15 rokiem życia - może powodować problemy ze snem przez cały okres dorosłości, według badania z 2014 r., W którym zebrano informacje z ankiety od 1811 uczestników z historią używania. Kluczowym słowem jest „może” - w badaniu nie udało się ustalić, czy konopie indyjskie powodują pogorszenie snu, czy też osoby cierpiące na bezsenność są bardziej skłonne do używania konopi w celu uspokojenia. Potrzeba więcej badań, aby potwierdzić związek przyczynowy.

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy
  • Skomentuj
    Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
    Akceptuję
    Privacy Policy