Opis

Jesteśmy związani z branżą konopną już od 20 lat. Pierwsze kroki stawialiśmy pracując przy uprawach cannabis w Holandii i USA współtworząc Seedbank Monks Seeds działający w ramach stowarzyszenia Breeders Association. Po zdobyciu cennego doświadczenia postawiliśmy na własną markę, i tak w 2014 roku powstał  Dr Ziółko.Jak od tego czasu rozwinął się Dr Ziółko i na czym opiera swoją działalność? Z całą pewnością możemy stwierdzić, że to niezwykle wszechstronny projekt!

 

Elitarne geny to podstawa

Marka Monks Seeds została zaprezentowana po raz pierwszy na targach branżowych, które odbywały się w Denver w 2015 roku. Było to jeszcze przed ogólnoświatowym boomem na produkty CBD i medyczną marihuanę. Nagły skok na rynku konopnym, który nastąpił około 2 lat później pomógł firmie w pełni rozwinąć skrzydła.

Hodowcy z Monks Seeds od 8 lat pracują nad genetyką nasion marihuany w tym CBD. Uprawy prowadzone są w Szwajcarii i Macedonii, gdzie prawo jest bardziej przychylne medycznej marihuanie. To pozwala załodze selekcjonować geny, których uprawa w naszym kraju jest zabroniona. Staranność i najwyższe standardy już zostały docenione – nasiona Monks Seeds zdobywają wyróżnienia w USA, Szwajcarii, Macedonii, Czechach i Chile.

 

Jednak również w Polsce możemy pochwalić się sukcesami w dziedzinie uprawy konopi przemysłowych. Jako Canna Group jesteśmy podmiotem uprawnionym do uprawy i kontraktacji konopi włóknistych. Projekt upraw „Polskie Konopie” prowadzimy w warunkach indoor na powierzchni 4200 m2, a także outdoor w województwie mazowieckim. Plantacje prowadzone są z myślą o zastosowaniach medycznych oraz spożywczych. Obecnie wdrażamyprojekty naukowe, które mają na celu uzyskanie określonych form genetycznych. Badania w tym kierunku prowadzimy w Macedonii, gdzie nasi hodowcy uczestniczą w projekcie upraw medycznej marihuany prowadzonym przez dr Emilię Kotewską-Awramacewa.

 

Poszerzanie konopnych horyzontów

Jako Dr Ziółko działamy niezwykle aktywnie w kierunku edukacji i zwiększania świadomości obywateli. Ponadto dzięki wielu podjętym działaniom i nawiązanym kontaktom w branży znacząco przyczyniliśy się do „odczarowywania” konopi, która przez wiele lat w Polsce była kojarzona jedynie z narkotykami, a potem także z dopalaczami.

 

Zaznaczamy swoją obecność na rynku biorąc udział w targach branżowych, które odbywają się w Czechach, Hiszpanii, Austrii, Niemczech oraz w Polsce. Uczestniczymy także w konwentach tatuażu, co roku w Marszach Wyzwolenia Konopi, Dożynkach Konopnych w Sandomierzu, imprezach sportowych.

Podejmuje też indywidualną współpracę sponsorską z wieloma artystami i sportowcami.

 

Dzięki konsekwencji i determinacji w swoich działaniach jesteśmy wyłącznym dystrybutorem nasion Monks Seeds oraz Atman Seeds. Możemy pochwalić się też wyłączną dystrybucją na Europę produktów Biocannmed (susz cbd, olejki ,pasty), Cannemea (kosmetyki) oraz Weed King (pre rolls CBD, susz CBD, izolaty, waporyzatory). Jesteśmy również oficjalnym sprzedawcą waporyzatorów PAX, Storz & Bickel, olejków Cannabigold, a także nasion uznanych seedbanków, takich jak Dutch Passion, Dinafem i Royal Queen Seeds.

Otwarte
Otwarte w godzinach: 11:00 - 20:00
 • Poniedziałek

  11:00 - 20:00

 • Wtorek

  11:00 - 20:00

 • Środa

  11:00 - 20:00

 • Czwartek

  11:00 - 20:00

 • Piątek

  11:00 - 20:00

 • Sobota

  11:00 - 19:00

 • Niedziela

  12:00 - 17:00

 • 2 sierpnia, 2021 12:20 czasu lokalnego

Adres

Stradomska 18, Kraków, Polska

Miasto
mood_bad
 • Brak komentarzy
 • Dodaj recenzje
   Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
   Akceptuję
   Privacy Policy