Dawki chemioterapii można obniżyć poprzez CBD

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Według najnowszych doniesień, lekarze mogliby zmniejszyć dawki chemioterapii za pomocą CBD. Odkrycie pomogłoby pacjentom w walce z chorobą przy znacznie mniejszej liczbie skutków ubocznych.

Metoda została opracowana przez zespół naukowców z Izraela pod kierownictwem profesora Alexandra Binshtoka. W skład zespołu weszli badacze z Uniwersytetu Hebrajskiego.

Spis treści

Należy zauważyć, że profesor Binshtok jest szefem grupy badawczej nad plastycznością bólu na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

Opracowana przez zespół metoda dostarcza chemio leki bezpośrednio do komórek złośliwych, omijając zdrowe w organizmie.

Oznacza to, że nowo odkryta metoda mogłaby potencjalnie umożliwić lekarzom obniżenie dawek chemioterapii u pacjentów z rakiem. Chociaż metoda ta poprawiłaby ogólne rokowanie i przestrzeganie zaleceń terapeutycznych, zmniejszyłaby również skutki uboczne związane z terapią.

Mówiąc o tej metodzie, prof. Binshtok powiedział, że większość terapii przeciwnowotworowych nie jest wystarczająco specyficzna, ponieważ atakują one nawet zdrowe komórki, podczas gdy atakują złośliwe komórki w ciele pacjenta. W rezultacie chemioterapia prowadzi do wielu poważnych skutków ubocznych.

Wyjaśniając dalej, Binshtok stwierdził, że celowanie i eliminowanie tylko dotkniętych komórek rakowych i pozostawienie zdrowych komórek samych w zabiegu jest krytycznym krokiem w celu zmniejszenia cierpienia pacjentów.

Binshtok wraz ze swoim zespołem opisali, w jaki sposób wykorzystali CBD i jeszcze jeden środek do aktywacji białka TRPV2, aby otworzyć kanał wewnątrz błon komórek raka wątroby. Następnie zespół wprowadził zmniejszoną dawkę doksorubicyny, leku chemicznego, przez ten kanał i bezpośrednio do komórek rakowych.

śmierć komórek, w której pośredniczy doksorubicyna, jest znacznie silniejsza i wymaga o rząd wielkości niższej dawki, gdy jest stosowana razem z CBD”

Binshtok

Zespół opisał odkrycia w swoim czasopiśmie Frontiers in Pharmacology.

Podsumowując, profesor powiedział, że chociaż było bardzo wcześnie, aby sformułować solidne prognozy, mają nadzieję, że odkrycie to utoruje drogę do bardziej ukierunkowanej metody podawania chemioterapii, która drastycznie zmniejszyłaby ból pacjentów.

Komentarze

Skomentuj
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptuję
Privacy Policy